WCGT-125MM
Manufacturer Part Number:
WCGT-125MM
Manufacturer/Brand:
Bertech
Part of Description:
125 MM WIDE CONDUCTIVE TAPE
Manufacturer :
Bertech
Product Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Polypropylene
Color :
Brown, Black Print
Length :
108' (32.9m) 36 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Conductive Grid
Temperature Range :
140°F (60°C)
Thickness :
0.0019" (1.9 mils, 0.048mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
EMI/RFI Shielding
Width :
4.92" (125.00mm)