ESDCT3P-20MM
Manufacturer Part Number:
ESDCT3P-20MM
Manufacturer/Brand:
Bertech
Part of Description:
20 MM W, ESD TAPE W/ESD SYMBOL
Manufacturer :
Bertech
Product Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Cellulose
Color :
Clear, Black Print
Length :
216' (66.0m) 72 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Box Sealing
Temperature Range :
140°F (60°C)
Thickness :
0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Packaging
Width :
0.79" (20.00mm)