37-50-3903-WHITE
Manufacturer Part Number:
37-50-3903-WHITE
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
TAPE DUCT CLOTH WHITE 37"X 50YDS
Manufacturer :
3M
Product Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Vinyl
Color :
White
Length :
150' (45.7m) 50 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Duct Tape
Temperature Range :
200°F (93°C) Max
Thickness :
0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
37.00" (939.80mm)