31-50-3903-GREY
Manufacturer Part Number:
31-50-3903-GREY
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
TAPE DUCT CLOTH GRAY 31"X 50YDS
Manufacturer :
3M
Product Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Vinyl
Color :
Gray
Length :
150' (45.7m) 50 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Duct Tape
Temperature Range :
200°F (93°C) Max
Thickness :
0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
31.00" (787.40mm)