3.25-5-4462B
Manufacturer Part Number:
3.25-5-4462B
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
TAPE DBL COATED BLK 3 1/4"X 5YDS
Manufacturer :
3M
Product Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Polyethylene Foam
Color :
Black
Length :
15' (4.6m) 5 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
120°F (49°C) Max
Thickness :
0.0313" (31.3 mils, 0.794mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Width :
3.25" (82.55mm) 3 1/4"