5-4941-1.5S
Manufacturer Part Number:
5-4941-1.5S
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
TAPE DBL COATED GRY 1 1/2"X 1.5"
Manufacturer :
3M
Product Category :
Tape
Adhesive :
Acrylic
Backing, Carrier :
Acrylic Foam
Color :
Gray
Length :
1.50" (38.10mm)
Product Status :
Obsolete
Tape Type :
Double Coated, Double Sided
Temperature Range :
200°F (93°C)
Thickness :
0.0450" (45.0 mils, 1.143mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
1.50" (38.10mm) 1 1/2"