2364-24MMX55M
Manufacturer Part Number:
2364-24MMX55M
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
TAPE MASKING TAN 15/16"X 60YDS
Manufacturer :
3M
Product Category :
Tape
Adhesive :
Rubber
Backing, Carrier :
Crepe Paper
Color :
Tan
Length :
180' (55.0m) 60 yds
Product Status :
Active
Tape Type :
Masking
Temperature Range :
300°F (149°C) - 30 minutes
Thickness :
0.0065" (6.5 mils, 0.165mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
General Purpose
Width :
0.94" (24.00mm) 15/16"