3073-72MMX100M
Manufacturer Part Number:
3073-72MMX100M
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
SCOTCH BOX SEALING TAPE CLR
Manufacturer :
3M
Product Category :
Tape
Adhesive :
Synthetic Rubber Based
Backing, Carrier :
Polypropylene Film
Color :
Clear
Length :
3.94" (100.08mm)
Product Status :
Active
Tape Type :
Temperature Range :
Thickness :
0.0026" (2.6 mils, 0.066mm)
Thickness - Adhesive :
Thickness - Backing, Carrier :
Usage :
Packaging
Width :
2.83" (72.00mm)