KLG-100100-18CU+PMMA
- Manufacturer Part Number:
- KLG-100100-18CU+PMMA
- Manufacturer/Brand:
- Kennedy Labs, a division of Hub Incorporated
- Part of Description:
- CVD GRAPHENE ON CU 4" PMMA X1
- Manufacturer :
- Product Category :
- 2D Materials
- Length :
- Number of Layers :
- 1
- Product Status :
- Active
- Size :
- Substrate :
- Copper Foil
- Suspension :
- Thickness - Theoretical :
- 0.345nm
- Type :
- Graphene Film
- Width :
- 3.937" Dia (100.00mm)