22SRCCD-MLBK
- Manufacturer Part Number:
- 22SRCCD-MLBK
- Manufacturer/Brand:
- c3controls
- Part of Description:
- 22MM 3 POS SPRG RT 2 CENTER ALUM
- Manufacturer :
- c3controls
- Product Category :
- Selector Switches
- Circuit :
- DPST-NO
- Current Rating (Amps) :
- Features :
- Illumination :
- Non-Illuminated
- Illumination Type, Color :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Positions :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 55°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 22.50mm Dia