SW-R2-1A-F-LR13-2
- Manufacturer Part Number:
- SW-R2-1A-F-LR13-2
- Part of Description:
- MINIATURE ROCKER SWITCH, QUICK C
- Circuit :
- SPST
- Current Rating (Amps) :
- 10A (AC)
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Rectangular - 19.20mm x 13.00mm
- Switch Function :
- On-Off-Mom
- Termination Style :
- Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
- Voltage Rating - AC :
- 125 V