CLS-PC11A125S01Y
- Manufacturer Part Number:
- CLS-PC11A125S01Y
- Part of Description:
- SWITCH PUSHBUTTON SPST 3A 125V
- Color - Actuator/Cap :
- Yellow
- Current Rating (Amps) :
- 3A (AC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- LED, Yellow
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 16.00mm Dia
- Voltage Rating - AC :
- 125 V