SW19SSM125
- Manufacturer Part Number:
- SW19SSM125
- Part of Description:
- SWITCH PB SCREW MOM DOT 110V GRE
- Actuator Marking :
- No Marking
- Current Rating (Amps) :
- 5A (AC)
- Features :
- Illumination Type, Color :
- LED, Green
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 110 VAC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Panel Cutout Dimensions :
- Circular - 19.00mm Dia
- Termination Style :
- Screw Terminal
- Voltage Rating - AC :
- 250 V