5S251S0F1000
- Manufacturer Part Number:
- 5S251S0F1000
- Manufacturer/Brand:
- APEM Inc.
- Part of Description:
- JOYSTICK 5K OHM 2 AXIS PNL MT
- Manufacturer :
- APEM Inc.
- Product Category :
- Navigation Switches, Joystick
- Actuator Type :
- Joystick
- Contact Finish :
- Contact Material :
- Current Rating (Amps) :
- Features :
- Functions, Extra :
- Ingress Protection :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 55°C
- Output :
- Analog (Resistive)
- Panel Cutout Dimensions :
- Square - 33.50mm²
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 5 kOhms
- Switch Function :
- 4-Way Directional
- Termination Style :
- Pin Header
- Type :
- Joystick, 2 - Axis
- Voltage - Supply :
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 10 V