ASQ10237
- Manufacturer Part Number:
- ASQ10237
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- SWITCH SNAP SPST-NO 100MA 30V
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Limit Switches
- Actuator Type :
- Lever, Straight
- Circuit :
- SPST-NO
- Current Rating (Amps) :
- 100mA (DC)
- Differential Travel :
- Features :
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Force :
- 173gf
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Overtravel :
- 0.102" (2.6mm)
- Pretravel :
- Product Status :
- Active
- Release Force :
- Switch Function :
- Off-Mom
- Termination Style :
- Wire Leads
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 30 V