DS04-254-1-10BK-SMT
- Manufacturer Part Number:
- DS04-254-1-10BK-SMT
- Part of Description:
- DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
- Actuator Level :
- Raised
- Current Rating (Amps) :
- 25mA
- Features :
- Height Above Board :
- 0.189" (4.80mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Positions :
- 10
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm), Full
- Termination Style :
- Gull Wing
- Voltage Rating :
- 24VDC