DS01C-254-L-12BE
- Manufacturer Part Number:
- DS01C-254-L-12BE
- Current Rating (Amps) :
- 25mA
- Features :
- Height Above Board :
- 0.264" (6.70mm)
- Number of Positions :
- 12
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm), Full
- Voltage Rating :
- 24VDC