DS03-254-03BE
- Manufacturer Part Number:
- DS03-254-03BE
- Current Rating (Amps) :
- 25mA
- Features :
- Height Above Board :
- 0.390" (9.90mm)
- Number of Positions :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm), Full
- Voltage Rating :
- 24VDC