DS04-254-2L-03BK
- Manufacturer Part Number:
- DS04-254-2L-03BK
- Part of Description:
- DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, FL
- Actuator Level :
- Flush, Recessed
- Current Rating (Amps) :
- 25mA
- Features :
- Height Above Board :
- 0.144" (3.66mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 3
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm), Full
- Termination Style :
- PC Pin
- Voltage Rating :
- 24VDC