ND03J00681K--
- Manufacturer Part Number:
- ND03J00681K--
- Manufacturer/Brand:
- Ethertronics/AVX
- Part of Description:
- THERMISTOR NTC 680OHM 3480K DISC
- Manufacturer :
- Ethertronics/AVX
- Product Category :
- Temperature Sensors - NTC Thermistors
- B Value Tolerance :
- ±2%
- B0/50 :
- B25/100 :
- B25/50 :
- 3480K
- Length - Lead Wire :
- 1.38" (35.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Disc, 3.5mm Dia x 3.0mm W
- Power - Max :
- 250 mW
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 680
- Resistance Tolerance :
- ±10%