P60BA502M
- Manufacturer Part Number:
- P60BA502M
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol Thermometrics
- Part of Description:
- THERMISTOR NTC 5KOHM BEAD
- Manufacturer :
- Amphenol Thermometrics
- Product Category :
- Temperature Sensors - NTC Thermistors
- B Value Tolerance :
- B0/50 :
- B25/100 :
- B25/50 :
- Length - Lead Wire :
- 0.87" (22.00mm)
- Mounting Type :
- Free Hanging
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Bead, Glass
- Power - Max :
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 5k
- Resistance Tolerance :
- ±20%