NTCASCWE3102J
- Manufacturer Part Number:
- NTCASCWE3102J
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Part of Description:
- THERMISTOR NTC 1KOHM 3528K STUD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Temperature Sensors - NTC Thermistors
- B Value Tolerance :
- ±0.5%
- B0/50 :
- B25/100 :
- B25/50 :
- 3528K
- Length - Lead Wire :
- 1.46" (37.00mm)
- Mounting Type :
- Channel Mount or Panel Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Nonstandard, Threaded Stud
- Power - Max :
- 500 mW
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 1k
- Resistance Tolerance :
- ±5%