NTCLE203E3302SB0
- Manufacturer Part Number:
- NTCLE203E3302SB0
- Part of Description:
- THERMISTOR NTC 3KOHM 3984K BEAD
- B Value Tolerance :
- ±0.5%
- B25/50 :
- 3984K
- Length - Lead Wire :
- 1.61" (41.00mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Power - Max :
- 100 mW
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 3k
- Resistance Tolerance :
- ±2.2%