NTCLE203E3202HB0
- Manufacturer Part Number:
- NTCLE203E3202HB0
- Part of Description:
- THERMISTOR NTC 2KOHM 3528K BEAD
- B Value Tolerance :
- ±0.5%
- B25/50 :
- 3528K
- Length - Lead Wire :
- 1.58" (40.00mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Power - Max :
- 100 mW
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 2k
- Resistance Tolerance :
- ±3%