NTCLG100E2303JB
- Manufacturer Part Number:
- NTCLG100E2303JB
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Part of Description:
- THERMISTOR NTC 30KOHM 3997K DO35
- Manufacturer :
- Product Category :
- Temperature Sensors - NTC Thermistors
- B Value Tolerance :
- ±1.3%
- B0/50 :
- B25/100 :
- B25/50 :
- 3997K
- Length - Lead Wire :
- 1.00" (25.40mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 200°C
- Package / Case :
- DO-204AH, DO-35, Axial
- Power - Max :
- 100 mW
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 30k
- Resistance Tolerance :
- ±5%