NTCLE100E3101JB0
- Manufacturer Part Number:
- NTCLE100E3101JB0
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
- Part of Description:
- THERMISTOR NTC 100OHM 3560K BEAD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Temperature Sensors - NTC Thermistors
- B Value Tolerance :
- ±1.5%
- B0/50 :
- B25/100 :
- B25/50 :
- 3560K
- Length - Lead Wire :
- 0.55" (14.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Bead
- Power - Max :
- 500 mW
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 100
- Resistance Tolerance :
- ±5%