B57020M2502A017
- Manufacturer Part Number:
- B57020M2502A017
- Manufacturer/Brand:
- EPCOS - TDK Electronics
- Part of Description:
- THERMISTOR NTC 5KOHM 3980K PROBE
- Manufacturer :
- EPCOS - TDK Electronics
- Product Category :
- Temperature Sensors - NTC Thermistors
- B Value Tolerance :
- ±1.5%
- B0/50 :
- B25/100 :
- 3980K
- B25/50 :
- Length - Lead Wire :
- 34.25" (870.00mm)
- Mounting Type :
- Free Hanging
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 80°C
- Package / Case :
- Cylindrical Probe, Plastic
- Power - Max :
- 350 mW
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 5k
- Resistance Tolerance :
- ±2%