B57703M0502G040
- Manufacturer Part Number:
- B57703M0502G040
- Part of Description:
- THERM NTC 5KOHM 3988K RING LUG
- Product Category :
- Temperature Sensors - NTC Thermistors
- B Value Tolerance :
- ±1%
- B0/50 :
- B25/100 :
- 3988K
- B25/50 :
- Length - Lead Wire :
- 1.77" (45.00mm)
- Mounting Type :
- Free Hanging
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Ring Lug
- Power - Max :
- 150 mW
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 5k
- Resistance Tolerance :
- ±2%