B57861S0502F040
- Manufacturer Part Number:
- B57861S0502F040
- Part of Description:
- THERMISTOR NTC 5KOHM 3988K BEAD
- B Value Tolerance :
- ±1%
- B0/50 :
- B25/100 :
- 3988K
- B25/50 :
- Length - Lead Wire :
- 1.48" (37.50mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 155°C
- Power - Max :
- 60 mW
- Product Status :
- Active
- Resistance in Ohms @ 25°C :
- 5k
- Resistance Tolerance :
- ±1%