INP3.6-12X310
- Manufacturer Part Number:
- INP3.6-12X310
- Manufacturer/Brand:
- PowerFilm Inc.
- Part of Description:
- SOLAR CELL 0.150MW@2.4V
- Manufacturer :
- PowerFilm Inc.
- Product Category :
- Solar Cells
- Current - Short Circuit (Isc) :
- 47.1 mA
- Current @ Pmpp :
- 307 µA
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- Cells
- Power (Watts) - Max :
- 982 µW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 12.205" L x 0.467" W x 0.009" H (310.00mm x 11.87mm x 0.22mm)
- Type :
- Amorphous
- Voltage - Open Circuit :
- 5.5 V
- Voltage @ Pmpp :
- 3.2 V