SM111K08L
- Manufacturer Part Number:
- SM111K08L
- Manufacturer/Brand:
- ANYSOLAR Ltd
- Part of Description:
- MONOCRYST SOLAR CELL 196MW 5.53V
- Manufacturer :
- ANYSOLAR Ltd
- Product Category :
- Solar Cells
- Current - Short Circuit (Isc) :
- 46.7 mA
- Current @ Pmpp :
- 43.9 mA
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 90°C
- Package / Case :
- Cells
- Power (Watts) - Max :
- 196 mW
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 3.43" L x 0.55" W x 0.08" H (87.0mm x 14.0mm x 2.0mm)
- Type :
- Monocrystalline
- Voltage - Open Circuit :
- 5.53 V
- Voltage @ Pmpp :
- 4.46 V