P51-1000-S-B-I36-20MA-000000
- Manufacturer Part Number:
- P51-1000-S-B-I36-20MA-000000
- Part of Description:
- SENSOR 1000PSIS 1/8NPT 20MA
- Accuracy :
- ±0.5%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Output :
- 4 mA ~ 20 mA
- Output Type :
- Analog Current
- Port Size :
- Male - 1/8" (3.18mm) NPT
- Pressure Type :
- Sealed Gauge
- Voltage - Supply :
- 8V ~ 30V