P51-1000-S-A-I36-4.5V-000000
- Manufacturer Part Number:
- P51-1000-S-A-I36-4.5V-000000
- Part of Description:
- SENSOR 1000PSIS 1/4NPT 4.5V
- Accuracy :
- ±0.5%
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Output :
- 0.5 V ~ 4.5 V
- Output Type :
- Analog Voltage
- Port Size :
- Male - 1/4" (6.35mm) NPT
- Pressure Type :
- Sealed Gauge
- Voltage - Supply :
- 5V