8252.HA.2542.32.19.40.61
Manufacturer Part Number:
8252.HA.2542.32.19.40.61
Part of Description:
SENSOR 300PSIG 7/16"UNF 20MA CYL
Accuracy :
±0.5%
Maximum Pressure :
900PSI (6205.28kPa)
Mounting Type :
Operating Pressure :
0 ~ 300PSI (0 ~ 2068.43kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output :
4 mA ~ 20 mA
Port Size :
Male - 7/16" (11.11mm) UNF SAE4
Termination Style :
M12x1, 4 Pin
Voltage - Supply :
9V ~ 32V