8252.H3.2530.32.19.33
Manufacturer Part Number:
8252.H3.2530.32.19.33
Part of Description:
SENSOR 1500PSIG 1/4"NPT 20MA CYL
Accuracy :
±0.5%
Maximum Pressure :
4500PSI (31026.41kPa)
Mounting Type :
Operating Pressure :
0 ~ 1500PSI (0 ~ 10342.14kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output :
4 mA ~ 20 mA
Port Size :
Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Termination Style :
M12x1, 4 Pin
Voltage - Supply :
9V ~ 32V