8252.HA.2530.32.19.33
- Manufacturer Part Number:
- 8252.HA.2530.32.19.33
- Part of Description:
- SENSOR 300PSIG 1/4"NPT 20MA CYL
- Accuracy :
- ±0.5%
- Maximum Pressure :
- 900PSI (6205.28kPa)
- Mounting Type :
- Operating Pressure :
- 0 ~ 300PSI (0 ~ 2068.43kPa)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Output :
- 4 mA ~ 20 mA
- Port Size :
- Male - 1/4" (6.35mm) NPT
- Termination Style :
- M12x1, 4 Pin
- Voltage - Supply :
- 9V ~ 32V