4403063885547-MLT-600-V2
Manufacturer Part Number:
4403063885547-MLT-600-V2
Manufacturer/Brand:
Milont Technology Co., Ltd
Part of Description:
4-20MA CURRENT SIGNAL; 1/TWO WIR
Manufacturer :
Milont Technology Co., Ltd
Product Category :
Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
Actuator Type :
String Potentiometer
For Measuring :
Linear Position
Linear Range :
0 ~ 600.00mm (0 ~ 23.62")
Linearity :
±0.15%
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Output :
Resistive
Output Signal :
Package / Case :
Box with Wire Leads
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistance Tolerance :
±10%
Rotation Angle - Electrical, Mechanical :
Supplier Device Package :
Technology :
Resistive
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
24V