421SL10K
- Manufacturer Part Number:
- 421SL10K
- Manufacturer/Brand:
- Sensata-BEI Sensors
- Part of Description:
- SENSOR LINEAR 69.85MM SOLDER LUG
- Manufacturer :
- Sensata-BEI Sensors
- Product Category :
- Position Sensors - Angle, Linear Position Measuring
- Actuator Type :
- For Measuring :
- Linear Position
- Linear Range :
- 0 ~ 69.85mm (0 ~ 2.75")
- Linearity :
- ±2%
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Temperature :
- Output :
- Resistive
- Output Signal :
- Package / Case :
- Slider
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms