OBR7500-R100-2EP-IO-V31
Manufacturer Part Number:
OBR7500-R100-2EP-IO-V31
Manufacturer/Brand:
Pepperl+Fuchs, Inc.
Part of Description:
RETROREFLECTIVE SEN W/PLR FIL 7.
Manufacturer :
Pepperl+Fuchs, Inc.
Product Category :
Optical Sensors - Reflective - Logic Output
Current - Supply :
25 mA
Mounting Type :
Chassis Mount
Output Configuration :
NPN/PNP - Dark-ON/Light-ON - Selectable
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Sensing Distance :
295.28" (7.5m)
Sensing Light :
Infrared
Sensing Method :
Retroreflective
Sensing Object :
Voltage - Supply :
10V ~ 30V