EE-SY1200
- Manufacturer Part Number:
- EE-SY1200
- Manufacturer/Brand:
- Omron Electronics Inc-EMC Div
- Part of Description:
- SENSOR PHOTO ULTRA COMP SMD
- Manufacturer :
- Product Category :
- Optical Sensors - Reflective - Analog Output
- Current - Collector (Ic) (Max) :
- 20 mA
- Current - DC Forward (If) (Max) :
- 50 mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Output Type :
- Phototransistor
- Package / Case :
- 4-SMD, No Lead
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 30µs, 30µs
- Sensing Distance :
- Sensing Method :
- Reflective
- Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
- 30 V