LC-100-TL6000-A-P-PN-J
- Manufacturer Part Number:
- LC-100-TL6000-A-P-PN-J
- Manufacturer/Brand:
- Panasonic - ATG
- Part of Description:
- SENSOR OPTICAL MODULE W/CONN
- Manufacturer :
- Panasonic - ATG
- Product Category :
- Optical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Logic Output
- Current - Supply :
- 35 mA
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Operating Temperature :
- -10°C ~ 50°C (TA)
- Output Configuration :
- PNP
- Package / Case :
- Module, Connector, Actuated Sensor
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 333µs
- Sensing Distance :
- 2362.205" (60m)
- Sensing Method :
- Through-Beam
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V