XUB0BPSNM12
- Manufacturer Part Number:
- XUB0BPSNM12
- Manufacturer/Brand:
- Schneider Electric
- Part of Description:
- PHOTOELECTRIC SENSORS XU, XUB, M
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Product Category :
- Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
- Adjustment Type :
- Cable Length :
- Connection Method :
- Connector, M12
- Ingress Protection :
- IP65, IP67, IP69K
- Light Source :
- Green LED, Red LED, Yellow LED
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 55°C
- Output Configuration :
- PNP-NC/NO
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 1ms
- Sensing Distance :
- 787.402" (20m)
- Sensing Method :
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 24V