XUB0APSNM12
Manufacturer Part Number:
XUB0APSNM12
Manufacturer/Brand:
Schneider Electric
Part of Description:
PHOTOELECTRIC SENSORS XU, XUB, M
Manufacturer :
Schneider Electric
Product Category :
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Cable Length :
Connection Method :
Connector, M12
Ingress Protection :
IP65
Light Source :
Yellow LED
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Output Configuration :
PNP-NC/NO
Product Status :
Active
Response Time :
2ms
Sensing Distance :
787.402" (20m)
Sensing Method :
Reflective
Voltage - Supply :
12V ~ 24V