XUX5APANM12
Manufacturer Part Number:
XUX5APANM12
Manufacturer/Brand:
Schneider Electric
Part of Description:
PHOTOELECTRIC SENSORS XU, XUX, D
Manufacturer :
Schneider Electric
Product Category :
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Adjustable
Cable Length :
Connection Method :
Connector, M12
Ingress Protection :
IP65, IP67
Light Source :
Green LED, Yellow LED
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Output Configuration :
PNP-NC/NO
Product Status :
Active
Response Time :
2ms
Sensing Distance :
0.083" (2.10mm)
Sensing Method :
Diffuse
Voltage - Supply :
12V ~ 24V