XUB2ANBNM12R
- Manufacturer Part Number:
- XUB2ANBNM12R
- Manufacturer/Brand:
- Schneider Electric
- Part of Description:
- PHOTOELECTRIC SENSORS XU, XUB, R
- Manufacturer :
- Schneider Electric
- Product Category :
- Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
- Adjustment Type :
- Adjustable
- Cable Length :
- Connection Method :
- Connector, M12
- Ingress Protection :
- IP65, IP67, IP69K
- Light Source :
- Yellow LED
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 55°C
- Output Configuration :
- NPN-NC
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 1ms
- Sensing Distance :
- 590.551" (15m)
- Sensing Method :
- Through-Beam
- Voltage - Supply :
- 12V ~ 24V