Q12AB6FF15
- Manufacturer Part Number:
- Q12AB6FF15
- Manufacturer/Brand:
- Banner Engineering Corporation
- Part of Description:
- PHOTO SEN 15MM LO BIPOLAR
- Manufacturer :
- Product Category :
- Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
- Adjustment Type :
- Cable Length :
- 78.74" (2m)
- Connection Method :
- Cable
- Ingress Protection :
- IEC IP67
- Light Source :
- LED
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 55°C
- Output Configuration :
- NPN/PNP - Light-ON
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- 700µs
- Sensing Distance :
- 0.591" (15mm)
- Sensing Method :
- Background Suppression
- Voltage - Supply :
- 10V ~ 30V