TSSP6P38TT
- Manufacturer Part Number:
- TSSP6P38TT
- Manufacturer/Brand:
- Vishay Dale Thin Film
- Part of Description:
- SENSOR REMOTE REC 38.0KHZ 40M
- Manufacturer :
- Vishay Dale Thin Film
- Product Category :
- Optical Sensors - Photo Detectors - Remote Receiver
- B.P.F. Center Frequency :
- 38.0kHz
- Current - Supply :
- 700 µA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C (TA)
- Orientation :
- Side or Top View
- Product Status :
- Active
- Sensing Distance :
- 40m
- Voltage - Supply :
- 2.5 V ~ 5.5 V