MRA060X0075X025
- Manufacturer Part Number:
- MRA060X0075X025
- Manufacturer/Brand:
- MAG-MATE®
- Part of Description:
- FLEXMAG ADHESIVE .06TX.75"WX25'L
- Manufacturer :
- MAG-MATE®
- Product Category :
- Magnets - Multi Purpose
- Finish :
- Gauss Strength :
- Grade :
- Magnetization :
- Material :
- Strontium Ferrite (SrFe)
- Operating Temperature :
- 71°C
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Flat Strip
- Size :
- 25.000' L x 0.750" W x 0.062" H (7.62m x 19.05mm x 1.57mm)