CMP10006P1N42
- Manufacturer Part Number:
- CMP10006P1N42
- Manufacturer/Brand:
- SmartMag®
- Part of Description:
- SMARTMAG DISC 1"OD X.06"T N42
- Manufacturer :
- SmartMag®
- Product Category :
- Magnets - Multi Purpose
- Finish :
- NiCuNi
- Gauss Strength :
- Grade :
- N42
- Magnetization :
- Diametric
- Material :
- Neodymium Iron Boron (NdFeB)
- Operating Temperature :
- 82.2°C
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Round
- Size :
- 1.000" Dia x 0.062" H (25.40mm x 1.57mm)