58-AN-29-RT
- Manufacturer Part Number:
- 58-AN-29-RT
- Manufacturer/Brand:
- J.W. Winco
- Part of Description:
- STEEL POT MAGNET, THRU HOLE
- Manufacturer :
- J.W. Winco
- Product Category :
- Magnets - Multi Purpose
- Finish :
- Stainless Steel
- Gauss Strength :
- Grade :
- Magnetization :
- Material :
- Alnico (AlNiCo)
- Operating Temperature :
- 280°C (TA)
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Round
- Size :
- 1.142" Dia x 0.335" H (29.00mm x 8.50mm)